[give_form id="30"]

O nás

Bc. Iveta Maurerová
Zakladatelka a ředitelka nadačního fondu Klíč k úsměvu.
Víte, jaký je to skvělý pocit se probouzet v klidu? Pocit, kdy se probudíte a víte, že den bude krásný a klidný. Pro někoho se to zdá být málo, někdo si řekne, že je to směšné...já ale zažila doby, kdy jsem se probouzela ve strachu a v napětí s pocitem, co dneska asi zase přijde, co se zase bude řešit, jakou on bude mít náladu. Už jsem se zkrátka někdy ani probudit nechtěla.

Sebevědomá, silná a energetická, tak jsem se vždy cítila. I přesto jsem si nechala několik let od partnerů ubližovat. Dennodenní žárlivost, tlak, psychické vydírání, ponižování a výhružky. Nejhorší pro mě bylo psychické týrání. Měla jsem strach kamkoliv chodit, s někým být v kontaktu, s někým se vídat. Postupně jsem kvůli tomu odstřihla přátele a nakonec i rodinu, jejichž rady, prosby a nabídky pomoci jsem nechtěla slyšet a nebrala v potaz. A bylo toho mnohem víc, ale na to by zde řádky nestačily. Kolikrát jsem už nevěděla, jak se svým životem dál a myslela na nejhorší.

Vždy je ale důležité najít něco silnějšího než je ten strach, který v době násilí prožíváte. Najít nějaký důvod či motivaci, za kterou stojí bojovat, a proč z násilí utéct. Touha a sen po kariéře modelky se staly mým vodítkem k lepšímu životu. Nebylo to vůbec snadné, ale ze vztahu s násilnou osobou se mi nakonec podařilo utéct.

V roce 2018 se mi ten sen pak opravdu splnil a stala jsem se vítězkou Miss České republiky 2018. Ale víte co? Bez útěku a ukončení trápení s prožitkem domácího násilí bych však svého snu nikdy nedosáhla. A nechci si ani představit, jak by to vše ještě mohlo pokračovat…

Vidíte – stálo to za to! Nyní jsem našla nový cíl. Pomáhat vám, kteří ten strach máte také, jako jsem jej kdysi měla já, i vám, kteří nevíte, jak znovu život nastartovat. Rozhodla jsem se vytvořit nadační fond s názvem Klíč k úsměvu, abych tu pro ty z vás, kdo máte bolavou duši, srdce či tělo, byla tak ještě více.

Co děláme

Naším cílem je pomáhat

Nadační fond Klíč k úsměvu se zabývá problematikou domácího násilí. Byl vytvořen v květnu roku 2021 a působí jako informativní organizace a osvěta. Snažíme se obětem domácího násilí “otevřít oči” a uvědomovat si, co už je za hranicí zdravého vztahu či domácnosti.

Tento problém může zažívat úplně každý – muži, ženy, senioři, děti, kdokoliv. Nezáleží na věku, pohlaví ani sociálním postavení. Proto se nezaměřujeme se na žádnou konkrétní skupinu lidí a jsme tu pro všechny lidi bez výjimky.

Vytvořte si vlastní život bez strachu a násilí. Sledujte nás, naše videa nebo přijď na seminář anebo pokud to nezvládneš sám/sama, ozvi se a vyřešíme to. Stačí si to jen uvědomit a chtít.

Co děláme

Pořádáme preventivní o problematice domácího násilí přednášky na středních školách

S Mastro Defence System - MDS Karlovy Vary pořádáme semináře sebeobrany proti domácímu násilí a to po celé ČR.

Propojujeme oběti domácího násilí s příslušnými složkami pomoci a to ve všech potřebných úrovních.

Pořádáme kulturní benefiční akce s cílem upozornit širokou veřejnost na problematiku domácího násilí.

Vytváříme edukativní videomateriály s cílem pomoci veřejnosti i jednotlivcům pochopit, co vše už je za hranicí zdravého vztahu či domácnosti.

Chcete se zapojit?

Máte zájem o sponzoring či partnerství? Budeme rádi za jakoukoliv podporu. Vaše logo bude vidět všude s námi. Můžete se také zapojit jako dobrovolník. V případě jakéhokoliv zájmu nám napište na náš email info@klickusmevu.cz.
Oběti domácího násilí si nedokážou přiznat, že prožívají domácí násilí, zažívají ve vztahu či v rodině strach a hrůzu, bojí se o vlastní či jiný život, nedokážou sami odejít, nemají kam odejít, nemají z čeho začít nový život, nedokážou mít rádi sami sebe, nedokážou věřit znovu lidem a v sami sebe nebo žít beze strachu a najít si životního partnera, kterému budou věřit.